ADANA TAŞIMACILIK

Okunma Sayısı 777

Yallah şoför yallah.

Yallah şoför yallah.

Yallah şoför yallah.

HUSUSİ GURBUZ-DARENDE ZENGİBAR

Televizyonda bir yerli film. Filmin baş aktörü zengin bir ailenin kızını seviyor. Oğlan, minibüs şoförü. Aralarındaki sevgi bağları kuvvetlenince, oğlan ailesini kızı istemeye gönderiyor. Hoş beş’ten sonra, kızın babası oğlana soruyor. “-Ne iş yapıyorsun?” Oğlan cevap verir. “-Şoförüm!” Bu cevap üzerine kızın babası hiddetlenir. “-Sen şöför parçası ne hakla benim kızımı istemeye gelirsin? Bizim şoföre verilecek kızımız yok.”

Evet yukarıdaki olay bir filmin kısa bir parçasında geçen ve güncel hayatımızda da gerçek olan bir olay.

Elin adamı şoföre kız vermez. Ama bizim Darendeliler, koca bir ilçeyi şoförlere teslim ederler.

Buradan işini doğru dürüst yapan şoförlerimizi bu olayın dışında tutuyoruz. Onlara saygımız ve sevgimiz sonsuzdur. Çünkü çocuklarımızı okula götüren, getiren onlardır. Bizlerin de canları yine şoförlerimize emanettir.

Asıl konumuza dönersek. Darende’de üç önemli isim vardır. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan. AK Parti’nin İlçe Başkanı Süleyman Şimşek. Darende Belediye Başkan Vekili Yaşar Çalık. Bu ne tevafuktur ki üçü de şofördür. Hem de filme konu olan şoför gibi minibüs şoförü değil. İkisi otobüs biri de kamyon şoförüdür.

Eh; Darende’yi yönetenler şoför olursa, Darende’de bu kadar olur.

Yallah şoför yallah.

Yallah şoför yallah. için 8 cevap

 • Darende ye bakıyorumda gerçekten yollar köstebek yuvası. Gökyar Mahallesi, Toki ye giden yollar, hamamın önü, çarşı…
  Yazık araç sahiplerine, yazık vatandaşlara…
  Ama hala bu zinhiyete oy verirse eğer vatandaş diyecek başka kelime bulamam.
  O zaman müstehaktır onlara. Yuvarlanıp dursunlar çamurlarda…

 • Kimsenin bir insanı mesleğine göre yargılamaya elbetteki hakkı yok. İnsanın yaptığı iş aynasıdır Darende köstebek yuvası hizmet sıfır. Birde asıl üzücü olan Mehmetçiğin katili teröristlerle gurur duyan, onlarla mehmetçiğin kanı üzerinden Oslo pazarlıkları yapıp, teröriste göz açtırmayan subayları zindanlara dolduran AKP gibi bir partinin Darende belediyesine hakim olması ve bu günahlara ortak olması demektir. Yıllardır biz gurbet ellerde şunu gördük Darendeli çalışkan, dürüs, kendi işinde gücünde, hain değil hele vatan haini hiç değil. Sayın A. çomoğlu sizin siyasi görüşünüz beni hiç ilgilendirmiyor ister CHP’li ister MHP’li isterse akpli olun ben 56 yaşındayım sen agu derken ben askerlik yapıyordum. Asıl önemli olan insanın hangi partiye oy vermesi değil, Apoşun, Fetoşun ve Amerikanın köpeği olmamasıdır. Bu üç unsur Türk ve İslam düşmanı unsurdur.

 • Darendeyi yönetenleri mesleklerine göre değilde icraatlarına göre değerlendirirseniz daha isabetli olur(Darende için yaptıkları yada yapmadıklarına göre). Birde Darende dışında yaşayan hemşehrililerimiz buralara yatırım yapıp fabrikalar kurabilirler, Darendeyi gerçekten seviyorlarsa.

 • Mehmet bey ben şuanda 15 yıllık bankacılıktan sonra Çukurova Ünüversitesi öğretim görevlisi olma aşamasındayım .45 yıllık ömrümün büyük kısmı siyasetin taaa göbeğinde geçti belki siz ekmeğe agu derken ben darende rahmetli Türkeşi karşılayan Darende ovası bozkurtlar yuvası sıloganı atanlardandım bunu en iyi de rahmetli sıtkı özünal bilirdi.Siz siyasetin kin nefret ve hakaret ekseninde yapıyorsunuz. Ben buna uyamam mezhepim meşrebim görev başındaki belediye başkanna ve başbaka na eliştirir ken onlara hakaret etmeye sövüp saymaya müsait deyil.Siz yorumlarınızda benim adımı yazmayın.

 • MEHMET ATLI SANA BİR ŞEY SORSAM SENİN GİBİ GURBETTE OLUPTA DARENDENİN DURUMUNA KAHROLAN HEMŞERİLERİMİZİN YAŞADIĞI YERDEKİLER ACABA HANGİ PARTİYE OY VERİYORLAR. BEN HİÇ DUYMADIM HİÇ BİR DARENDELİNİN DARENDE DIŞINDA YÖNETİCİ OLDUĞUNU SEÇİM KAZANDIĞINI. YANİ DARENDEDE YAŞAYANLAR CAHİLDE DIŞARDAKİLER AKILLI YA ONDAN SORDUM. HANGİ SEÇİMDE DARENDELİYE OY VERDİNİZ.

 • Ahmet Çomoğlu sen ya çok cahil yada çok kurnazsın, Bu akp rüzgarı ile odunuda koysan o seçimi alır. Şu yazını okudumda hala madur edabiyatıyapıyorsun bu ayakları cahil ve aptal insanlar yer. Artık toplum olarak uyanmalıyız. Darende’de hertaraf köstebek yuvası gibi, delik deşik. darendeye gelen bir yabancı şu tozun içinden kurtulayım diye adeta kaçmaya çalışıyor bu kadar imkana rağmen darendeye yapılan birşey yok. Darende cumhuriyet devrinin en rezil günlerini yaşıyor. Darendeye hakim belediye zihniyeti Mehmetçiğin katili Barzani ile gurur duyuyor. Bu zihniyetin benim beldemde yeri olamaz. Hizmet bir yana Darendeli olarak AKP gibi bir zihniyetin orada hakim olmasında biz gurbetteki darendeliler utanç duyuyoruz başımız yerde geziyoruz. Atalarımızın kemikleri sızlıyor. Teröristle gurur duyan bir siyasetin benim beldemi kirletmeye hakkı yok.

 • Üçüde başarılı yani siyasete başarı ölçüsü seçim kazanmak .Rekor kırarak seçimlerden çıkmışlar. Ayrıca ben Belediye başkanlığının meclis üyeliğinin esnaf kökenli insanlarımızdan olmasıdan yanayım halk ile daha iç içe olması adına.Şoförlük te kamyonculuk ta bir meslek ve esnaflıktır. Ekmeğini alın teriyle kazan herkese kız da verilir oy da verilir.Bu üçlü başarısız sa seçimde oylarla ortaya çıkar bu.Seçimle seni yıkamam o zaman belden aşşağı vuruyum bu olmaz buna allah da razı olmaz kulda. Siyasetçiyi mağdur ederek dahada güçlendirirsiniz. Siyasetçiye muhalefet edeceksen bak neyi eksik yapmış neyi yanlış yapmış. Yoksa sen şöfürsün senin kaşın kara ile muhalefet olmaz kötü söz sahibine aittir.

 • O çocukluğumuzun geçtiği güzel beldemiz Cumhuriyet devrinin en rezil dönemini yaşıyor. Ama Darendeli eşek olursa binen elbetteki çok olur. Akp’ körükörüne oy veren zavallı darendeliler size tavsiyem “kendim ettim Kendim Buldum Şarkısını Öğrenmeniz arası söylersiniz. Siz genel seçimlerde Prf. Osman hocaya değilde Akp’nin Darendeli olmayan adaylarına oy verdiniz yaıklar olsun size. Daha beter olun diyeçeğim ama kıyamıyorum.

Buraya Yorumunuzu Yazın