ADANA TAŞIMACILIK

Okunma Sayısı 275

Şehit Polis Adana’da toprağa verildi

Şehit Polis Adana'da toprağa verildi

Şehit Polis Adana'da toprağa verildi

Bitlis’in Güroymak İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit düşen polis memuru 41 yaşındaki Şaban Kılıçaslan, Adana’da gözyaşlarıyla toprağa verildi. Üç çocuk babası şehidin fotoğrafını öpen eşi İnci Kılıçaslan, “Babanın bayrağını sen devralacaksın yavrum” diyerek oğlu Furkan’a verdi.

Şehit Polis Şaban Kılıçaslan Darende’nin Sandıkkaya Mahallesi sakinlerinden, Adana’da ikamet eden Oral ailesine de akrabaydı. Ahmet Oral’ın oğlu olan Erkan’ın eşiyle kuzen olan Şehit Kılıçaslan’ın cenazesine çok sayıda Darendeli hemşehrimiz de katıldı.

Güroymak İlçesi yakınlarında 18 ekim günü PKK’lı teröristlerin karayolundan geçen polis aracına düzenlediği bombalı saldırıda 4 meslektaşıyla şehit düşen polis memuru Şaban Kılıçaslan’ın cenazesi, Seyhan Araştırma ve Uygulama Hastanesi morgundan alınıp, merkez Çukurova ilçesi Şambayad Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Küçük yaşlarda annesi ve babasını kaybettiği için Şaban Kılıçaslan’ı büyüten anneannesi 86 yaşındaki Rabia Sav gözyaşlarına boğuldu. Şehidin eşi İnci Kılıçaslan, çocukları 5 yaşındaki Efe, 9 yaşındaki Almira ve 18 yaşındaki Furkan’ın ağıtları yürek dağladı.

Şehit Kılıçaslan’ın Türk Bayrağı’na sarılı naaşı, daha sonra Buruk Mezarlığı’ndaki Polis Şehitliği’ne götürüldü. Şehidin eşi İnci Kılıçaslan, çocukları Furkan ve Almira, cenaze aracıyla mezarlığa ulaştığında gözyaşları sel oldu. Şehidin tabutu, meslektaşlarının omuzlarında musalla taşına konuldu.

Törene şehidin ailesi, yakınları, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana milletvekilleri AK Parti’li Necdet Ünüvar, Necati Çetinkaya, Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç, CHP’li Turgay Develi, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 6′ncı Kolordu Komutanı Vekili Tümgeneral Sezai Bostancı, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Kuş, Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ile çok sayıda polis ve vatandaş katıldı.

Darendeli hemşerilerimizin de katıldığı cenaze namazında şehidin oğlu Furkan Kılıçaslan, kent protokolü ile birlikte en ön safta yer alırken, sessizce ağladı. Kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınan şehit polis memuru Şaban Kılıçaslan’ın cenazesi, araca taşınırken kızı Almira da tören mangasının arasında babasının tabutunun yanında yürüdü. Peygamberimizi rüyasında görmüş.

Şaban Kılıçaslan Bitlise tayini çıkınca, peygamberimizi rüyasında görür. Rüyasında peygamberimiz yanında iki kişiyle birlikte polis Şaban’ın yanına gelirler. Birlikte namaz kılmaya giderler. Şehidimiz bu rüyayı hanımına anlatır. İnci hanım, “bende peygamberimizi rüyamda görmek istiyorum. Bende her gün Kuranımı okuyorum,  Cevşen’imi yanımdan ayırmıyorum. Sohbetlere gidiyorum. Namazımı kılıyorum. Ben de Peygamberimizi rüyamda görmek istiyorum.” diye aralarında konuşurlar. Bu rüya günler öncesinden acaba şehit olacak olan Şaban beye peygamberimizin müjdesi miydi? Adana’da on binlerce kişi tarafından cenazesi kaldırılan şehidimizin ruhu şad olsun,

Taziye için Erkan Oral: 05057570249

Buraya Yorumunuzu Yazın